Portret psychologiczny przestępcy

24 maja 2021 By Natan

Czy łatwo wykonać portret psychologiczny przestępcy? Raczej nie. Potrzebna jest do tego wnikliwa wiedza, którą posiada na pewno Hubert Meyer z www.taniaksiazka.pl. Szkoda, że nikt nie ma szansy na to, aby zapytać tego człowieka o to. Rozmowa mogłaby być naprawdę interesująca. Hubert Meyer to bowiem fikcyjna postać literacka – główny bohater wielu książek, które napisała uzdolniona Katarzyna Bonda. Jeżeli ktoś nie miał przyjemności poznać tego bohatera, to musi wiedzieć, że ominęło go kilka bardzo przyjemnych lektur. Tajemnica, zagadka i sprawy, których nie da się tak łatwo rozwiązać. Na szczęście swoje braki można zawsze nadrobić. Książki o Hubercie Meyerze wciąż są dostępne dla wszystkich na rynku.

“Sprawa Niny Frank. Hubert Meyer. Tom 1”

Warto dodać, że jednocześnie jest to pierwsza, debiutancka książka Katarzyny Bondy, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony czytelników. Tą właśnie książką Bonda otworzyła sobie drogę do tego, aby na stałe zagościć w sercach osób, które kochają kryminalne zagadki. Nina Frank to jedna z najsłynniejszych polskich aktorek, która na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie prowadzi wystawne życie. Czasem aktorka udaje się do małego Mielnika nad Bugiem, gdzie odpoczywa. To właśnie w tej cichej i spokojnej mieścinie zostają odnalezione zwłoki aktorki. Kto chciał ją zabić? Do sprawy zostaje wyznaczony Hubert Meyer, który ma nie lada zagadkę do rozwiązania. Wszystko wydaje się niby oczywiste na pierwszy rzut oka, ale kiedy w sieci zostaje opublikowany jej pamiętnik, już tak nie jest. Wszyscy dopiero teraz dowiadują się jak tak naprawdę wyglądało życie Frank. Czy Meyerowi uda się znaleźć mordercę?

“Tylko martwi nie kłamią”

Biorąc tą książkę do reki można na początku mieć wrażenie, że Hubert Meyer nie będzie miał nic wspólnego z tą sprawą. Bowiem od początku nikt o nim nie wspomina. Z początku na pierwszy plan wysuwa się prokurator Weronika Rudy i podinspektor Waldemar Szerszeń, którzy to mają zbadać sprawę śmierci śmieciowego barona. Niby sprawa wydaje się prosta – zemsta w sprawach biznesowych. Tylko, że wezwany po jakimś czasie na miejsce Meyer stwierdza, iż nie wszystko jest tak łatwe. W szczególności, że sprawa zabójstwa z 2008 roku może być w jakiś sposób powiązana ze sprawą sprzed 17 lat. W tym samym miejscu został zamordowany pewien Żyd. Czy to możliwe, że obydwie sprawy to jeden i ten sam morderca? Meyer razem z panią prokurator i z podinspektorem będą musieli odpowiedzieć na to pytanie, aby złapać mordercę.