Policyjny psycholog do zadań specjalnych

20 maja 2021 By Natan

Hubert Meyer (https://www.taniaksiazka.pl/seria/hubert-meyer) to policyjny psycholog wyznaczony do zadań specjalnych. To człowiek, który jest fikcyjnym bohaterem książek Katarzyny Bondy – polskiej autorki, która tworzy niesamowite kryminały. Trzeba przyznać, że bonda jest niezwykle utalentowaną osobą. Nie tylko pisze fikcyjne książki, ale również część z nich oparta jest na prawdziwych, kryminalnych sprawach, które miały miejsce w Polsce. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, co też nasi polscy przestępcy są w stanie dokonać, to kilka bardzo ciekawych “perełek” można znaleźć w dorobku Bondy. Wróćmy jednak do Huberta Meyera, który będą głównym bohaterem, ma do rozwikłania wiele tajemniczych i zagadkowych spraw.

“Florystka. Hubert Meyer. Tom 3”

Nikt się tego nie spodziewał, ale Hubert Meyer popełnił bardzo ważny błąd. Przedstawiony przez niego profil przestępcy był błędny, co doprowadziło do fatalnych skutków. Meyer w wyniku tego odszedł z pracy w policji i zamknął się w domu. Pomimo tego, że minęło wiele lat, on nadal siedzi i analizuje, gdzie popełnił błąd. Również jego życie prywatne, to jedna, wielka ruina. Pewnego dnia do eks policjanta zgłasza się jego kolega, który prosi go o pomoc w śledztwie. Zaginęła 9letnia Zosia – córka pewnej cyganki. Meyer angażuje się w śledztwo. Odkrywa, że zaginiona po raz ostatni była widziana w towarzystwie szanowanej w okolicach florystki, która kilka lat wcześniej sama straciła syna. 11letni Amadeusz został zamordowany. Florystka bardzo chętnie angażuje się w całą sprawę, ale wkrótce – zamiast pomagać, staje się podejrzaną numer jeden. Dlaczego? Czy to faktycznie florystka odpowiedzialna jest za całą sprawę?

“Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4”

Hubert Meyer ma jeden plan na urlop. Lenić się do oporu przed telewizorem z ulubioną tequillą w ręce. Nie chce w ogóle myśleć o pracy. Tylko, że nie jest mu to dane. Jego koledzy z policji razem z prokurator Weroniką Rudy składają mu niezapowiedzianą wizytę. Chcą go poprosić o wykonanie lewej ekspertyzy, która może uchronić jednego z ich kolegów przed poniesieniem kary. Funkcjonariusz policji zastrzelił Japę – jednego z najgroźniejszych przestępców. Za coś takiego policjant może pójść siedzieć. Jedynie lewe papiery i skierowanie uwagi na inną osobę może sprawić, że ich kolega ocaleje. Akurat nadarza się taka okazja, ponieważ na drodze do zamku w Mosznej zostaje porzucone ciało młodego chłopaka. Morderstwo ewidentne. Meyer razem z Rudy będą próbowali coś zrobić, ale nie będzie to tak łatwe, jak im się wydaje.